Sklep z bronią – jak wybrać broń ASG?

      Możliwość komentowania Sklep z bronią – jak wybrać broń ASG? została wyłączona

W internecie można znaleźć wiele różnych sklepów militarnych, a wiele z nich pojawia się również w formie stacjonarnej. W dużej mierze sprzedają one broń typu Air Soft Gun, czyli sportowe pistolety na kulki, jednak można znaleźć tam również akcesoria do survivalu, samoobrony i inne ciekawe przedmioty dla fanów militariów. Najciekawsze z nich z pewnością są bronie ASG. Jak wybrać odpowiednią broń dla początkującego w sklepie militarnym?

Każdy sklep z bronią ASG zawiera dokładny wpis na temat specjalizacji i możliwości każdej z broni. Dla początkującego najbardziej jednak liczy się prędkość wystrzeliwanego pocisku i ciężar broni. Ponadto na początku swojej przygody z ASG warto korzystać jedynie z pistoletów, które są lżejsze i łatwiej opanować trafne strzelanie z nich. Wśród broni na kulki znaleźć można również karabiny, które jednak okażą się lepsze dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników.

Kupując broń ASG należy pamiętać o tym, aby nie sięgać po te z najniższej półki cenowej. Nie oznacza to jednak oczywiście, aby już na początku swojej przygody z tym sportem sięgać po najdroższe akcesoria. Wynika to z tego, że najtańsze pistolety często przypominają bardziej zabawki dla dzieci niż sportowe akcesoria – mają niską celność, a pociski wylatują z małą prędkością. Dla osób, które podchodzą do tematu ASG poważnie, na start świetnie sprawdzą się pistolety w przedziale cenowym od 100 do 200 złotych, przy czym im droższe akcesoria, tym potencjalnie będą one coraz lepszej jakości.