Przygotowania do pojawienia się psa w domu

      Możliwość komentowania Przygotowania do pojawienia się psa w domu została wyłączona

Każdy, kto choć raz miał w domu psa potwierdzi, że trudno szukać bardziej wiernego towarzysza. Pies wnosi do domu mnóstwo ciepła i harmonii, choć jego obecność czasem wiąże się z prawnym bałaganem. Podpowiadamy jakie akcesoria dla psa warto kupić.

Podstawowe akcesoria dla psów

Zestaw podstawowych akcesoriów dla psa nie jest obszerny. Na początek wystarczą odpowiedniej wielkości miski na wodę i karmę oraz smycz wraz z obrożą lub szelkami. Zarówno miski jak i akcesoria spacerowe powinny być dostosowane do wagi i wielkości psa. Czasem przydatny może być też kaganiec. Karmy nie trzeba kupować przed pojawieniem się psa w domu, zwykle dobrzy hodowcy zabezpieczają karmę na kilka pierwszych dni pupila w nowym domu. Do tego niezbędne jest legowisko, które w przyszłości będzie stanowić bezpieczną ostoję w której pies będzie wypoczywał. Jeżeli od początku nie nauczymy psa spania w wyznaczonym miejscu w przyszłości czekają nas walki o miejsce na ulubionym fotelu lub kanapie. Dobrze też jeśli pies w nowym domu dostanie zabawkę, na początek dobrze sprawdzi się stara maskotka.

Poproś o pomoc sprzedawcę

Nasz sklep dla psów oferuje szeroką gamę akcesoriów, począwszy od smyczy, przez obroże, szelki i uprzęże, a na legowiskach kończąc. Kupując akcesoria, zwłaszcza dla pierwszego psa, warto zapytać sprzedawcę na jakie parametry zwrócić uwagę aby najlepiej dopasować je do pupila. Nasi sprzedawcy zawsze chętnie służą radą i pomocą.

Naszą ofertę możesz zobaczyć tutaj: https://joqu.com.pl/