Prześcieradła z różnych materiałów

      Możliwość komentowania Prześcieradła z różnych materiałów została wyłączona

Sen, sypialnia i jej wyposażenie to znaczące elementy naszego życia. W łóżku spędzamy prawie jedną trzecią życia. Warto więc zadbać o komfort podczas nocnego i nie tylko nocnego odpoczynku. Wskazane jest uzbroić się w wiedzę na temat rodzajów ekwipunku i materiałów, z których są uszyte na przykład prześcieradła.

1. Rodzaje dostępnych materiałów
Prześcieradło może być wykonane z:
− bawełny − jest materiałem naturalnym i polecanym przez wszystkie autorytety z różnych dziedzin związanych ze zdrowiem, wygodą i balansem psychicznym. Prześcieradła bawełniane produkowane są w wielu wersjach gramatyrowych. Często oferowane w odmianie dla milusińskich z fantazyjnymi nadrukami.
− frotté − tkanina naturalna o specyficznym splocie pętelkowym. W budowie wyróżnia się dwie osnowy. Frotté, dzięki powstałym pętelkom ma właściwości termoizolacyjne, a także jest tkanina niezwykle chłonną.
− satyny − to duża grupa materiałów. Satyny powstają z różnego rodzaju włókien. Odznacza się charakterystyczną różnicą w wyglądzie prawej i lewej strony. Jedna jest matowa, a druga połyskliwa. Satyna jest wykonana w technologii dwóch splotów. Prześcieradła z satyny są solidne i masywne. Maja wyszukany wygląd i mogą występować w parze z pościelą z jedwabiu.
− jerseyu − tkany jest w oryginale z bardzo cienkich włókien wełnianych. Obecnie do jego wyrobu używa się także bawełny. W dotyku prześcieradło z jerseyu jest bardzo delikatne i wywołuje przyjemne odczucia. Struktura tkaniny jest bardzo delikatna. Jersey jest niemnący. Jego sprężysta struktura wygładza się bezpośrednio po założeniu na materac.
− flaneli − tak jak poprzednio do produkcji tkaniny wybiera się wełnę lub bawełnę. Jest tkaniną masywną i posiada runo dające jej właściwości termoizolacyjne. Polecana na prześcieradła używane w okresie zimowym.

2. Ochrona materaca
Podkłady na łóżko skutecznie odgradzają materac od kontaktu z substancjami, które mogą pozostawić na nim trwałe przebarwienia i niekomfortowy zapach. Mogą być wykonane w wersji chłonnej lub nieprzepuszczającej wody.