Outsourcing IT – dobry pomysł

      Możliwość komentowania Outsourcing IT – dobry pomysł została wyłączona

Outsourcing IT Warszawa ma wiele pozytywnych i negatywnych konsekwencji. Współpraca z firmą zewnętrzną może przynieść bowiem wiele korzyści, ale i strat.
Jedną z głównych zalet dla firmy, jak nie najważniejszą, jest niższy koszt pracy. Pracownicy na pełen etat (zwłaszcza informatycy) mogą być bardzo kosztowni.

Outsourcing usług pozwala oszczędzić pieniądze

Outsourcing pozwala także na zmniejszanie i zwiększanie pracy dużo szybciej niż w przypadku normalnych pracowników Pomijany jest bowiem m.in. długotrwały proces zatrudniania itd. Jest to prosty i ekspresowy sposób na pozyskanie wykwalifikowanej kadry z wymaganym doświadczeniem i umiejętnościami. Poza tym skorzystanie z usług innej firmy w obszarze rozwoju oprogramowania, help desku itd. to szansa na większe skupienie się na własnym biznesie (zdobyciu nowych klientów).

11

Wady korzystania z outsourcingu

Outsourcing ma także swoje wady. Umowa z tego tytułu wymaga udostępnienia innej firmie systemu oraz informacji o danym przedsiębiorstwie. Obarczone jest to zawsze ryzykiem, gdyż takie dane mogą zostać użyte na jego niekorzyść. Taka sytuacja musi zostać więc ujęta w umowie. Dobrze przed jej podpisaniem sprawdzić jeszcze wiarygodność usługodawcy. Dodatkowo firma decydując się na outsourcing traci tym samym część kontroli nad swoimi zasobami. Zarządza nimi bowiem firma zewnętrzna, która ma inne priorytety.

Najczęściej umowa podpisywana jest pomiędzy dwoma firmami – zlecającą pracę i ją wykonującą. Określa ona konkretne działania za określone wynagrodzenie. Jednak dodatkowe usługi będą wymagać uiszczenia dodatkowej opłaty. Ukryte koszty muszą zostać wzięte pod uwagę przy okazji podejmowania decyzji o skorzystaniu z usług firmy zewnętrznej.

2

Priorytety firmy outsourcingowej

Firma outsourcingowa ma na celu uzyskanie jak największego zysku przy jak najniższym koszcie. Decydując się na jej usługi firma staje się od niej zależna finansowo i jakościowo. Powstaje więc problem, gdy firma zewnętrzna bankrutuje.

Źródło:  obsluga.biznaprawione