Laptop biznesowy dla mobilnego przedsiębiorcy

      Możliwość komentowania Laptop biznesowy dla mobilnego przedsiębiorcy została wyłączona

Laptop biznesowy dla mobilnego przedsiębiorcy

Bardzo szerokim zagadnieniem jest wybór komputera dla przedsiębiorcy, który musi z nim pracować mobilnie. Jest bardzo wiele cech, które taki produkt powinien posiadać. Najpierw musimy sobie jednak odpowiedzieć, jakie cechy są dla nas najważniejsze. Zależnie od marki oraz przeznaczenia, możemy spotkać się z bardzo różnymi konfiguracjami laptopów.

Kiedy myślimy o kategorii, jaką są laptopy biznesowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo ważnych cech: technologia i szybkość dysku, procesor, pamięć ram, porty.

Kiedy zależy nam na szybkiej pracy oraz płynnym działaniu komputera bardzo ważny jest dysk SSD. Zapewne dysk HDD będzie wystarczający w większość sytuacji, jednak z doświadczenia wiem, że system na dysku SSD startuje dużo szybciej. Jest to przydatna funkcja podczas spotkania z kontrahentem, dzięki której nie unikamy kłopotliwej sytuacji, kiedy komputer długo się uruchamia. Oczywiście laptopy biznesowe powinny być wyposażone od razu w odpowiednio mocny procesor oraz pamięć RAM. Najnowsze technologie pozwalają dziś instalować w laptopach procesory oszczędne, ale o dużych mocach obliczeniowych. Kiedy trzeba, możemy zrezygnować z ich energooszczędności na rzecz większej mocy obliczeniowej. Od produktów, jakimi są laptopy biznesowe, możemy oczekiwać, właśnie takich funkcjonalności. Zdarz się także, że niezbędne jest otwieranie dużych plików, chociażby baz danych, które pochłaniają bardzo dużo pamięci RAM. Ilość RAM w laptopie powinniśmy dobrać tak, aby odpowiadała planowanym zadaniom.

Jednym z często pomijanych, ale bardzo ważnych funkcji są porty laptopa. Często wydaje nam się, że jest to kwestia drugorzędna. Tymczasem warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość portów, ale również na ich rozmieszczenie. Laptopy biznesowe cechują się różnymi rozwiązaniami. Warto się zastanowić, czy 2 wyjścia USB i audio nam wystarczą. Coraz częściej należy pamiętać, aby co najmniej jeden port USB miał złącze USB 3.0. Inny często ignorowany element to port HDMI/miniHDMI. Do tego mogą one być umieszczone w najróżniejszych miejscach, z boku, jak i z tyłu obudowy.

Jeżeli szukacie ciekawych laptopów które można zakupić w 2018 roku to polecamy stronę oraz artykuł: http://laptopy-biznesowe-premium.pl/2018/05/16/najlepsze-laptopy-biznesowe-w-2018/