Dziurkacze biurowe – jak wybrać odpowiedni dziurkacz?

      Możliwość komentowania Dziurkacze biurowe – jak wybrać odpowiedni dziurkacz? została wyłączona

Dziurkacze biurowe to obok zszywaczy, długopisów i kilku ryz papieru podstawowe narzędzie w każdym firmowym biurze. Także zwyczajni użytkownicy w różnych celach wykorzystują ten przyrząd. Inny dziurkacz biurowy będzie odpowiedni dla ucznia szkoły, a inny dla sekretarki.

Podstawowe dziurkacze są zaprojektowane w celu robienia małych dziurek w kartkach, dzięki czemu można je później wpiąć do segregatora. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą liczbą kartek, które można za ich pomocą przedziurawić za jednym podejściem. Im większa firma czy biuro, tym lepszy dziurkacz się przyda. Kartki po użyciu na nich dziurkacza będą „kompatybilne” z typowymi segregatorami oraz skoroszytami.

Dziurkacze różnią się też liczbą otworów. Najczęściej są one dwa, ale jeśli zamierzamy tego przyrządu używać naprawdę często, warto poszukać modelu z większą ilością otworów. Dzięki temu zaoszczędzimy cenny czas pracy i na każdą kartkę poświęcimy 2-3 razy mniej czasu.

Kupując dziurkacz możemy także zwrócić uwagę na pojemnik na ścinki. Im większy, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać. Zazwyczaj pojemnik ten jest umieszczony w podstawie dziurkacza. 

Wyróżniamy także dziurkacze elektryczne, które potrzebują odpowiedniego zasilania. przydadzą się profesjonalistom. Z kolei uczniowie szkół podstawowych czy plastycy mogą kupić dziurkacz ozdobny, który robi dziurki w różnych kształtach i wzorkach. Można z jego pomocą przygotować laurkę czy ozdobną kartkę, bynajmniej nie taką, którą chcielibyśmy umieścić w segregatorze.