Wybierz ciepły i miękki kocyk dla Twojego malucha.

      Możliwość komentowania Wybierz ciepły i miękki kocyk dla Twojego malucha. została wyłączona

Kocyk dla niemowląt to nie tylko praktyczny gadżet, ale również piękny element dodający uroku. To także jeden z ważniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Kupując upominek tego typu możemy być pewni, że będzie to trafny wybór, który z pewnością ucieszy świeżo upieczonych rodziców. Rodzaje kocyków są różne – duże, małe, grubsze i cieńsze, w zależności od pory roku w jakiej ma on posłużyć maluszkowi. Niektóre z nich, w komplecie z poduszką mogą posłużyć jako kołderka. Podstawowym kryterium jakie ma spełniać kocyk dla niemowląt jest bezpieczeństwo. Powinien być wykonany z materiału 2 z 3  odpowiedniego dla skóry noworodka. Obecnie gwarantuje nam to certyfikat Oeko-Tex Standard 100.
Oznacza on, że tworzywo, z którego wykonano kocyk, nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i może być używany od pierwszych chwil po urodzeniu. Kocyki dla dzieci mają najczęściej rozmiar 75×60 cm i 75×100 cm. Na rynku dostępne są również większe wymiary, jednak dla noworodka te mniejsze są najbardziej odpowiednie. Bez problemu zakrywają
całe ciało i mieszczą się do wózków typu gondola. Nie zajmują zbyt dużo miejsca, pozostawiając je na swobodne ruchy nóżek i rączek maleństwa. Z materiałów świetnie sprawdzą się bawełna, wełna, welur i bambus. Kocyki bawełniane mogą być wykonane ze 100% bawełny lub bawełny z domieszką poliakrylu lub wiskozy. Wygląd kocyka zależy od naszych preferencji. Oferty sklepów są tak duże, że każdy bez problemu znajdzie swój wymarzony wzór. Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli przeznaczyć go dla drugiego dziecka, zdecydujmy się na stonowane kolory, które nie będą określone dla danej płci.

Duży wybór kocyków znajdziesz tutaj: https://maamut.com/kategoria-produktu/kocyki/