Podstawowe style aranżacyjne wnętrz

      Możliwość komentowania Podstawowe style aranżacyjne wnętrz została wyłączona

Aranżacja i projektowanie wnętrz składają się z dwóch podstawowych etapów. Pierwszym z nich jest zaprojektowanie konkretnego wnętrza i przygotowanie stosownych materiałów. Drugim etapem są roboty wykończeniowe Poznań, których zadaniem jest dostosowanie istniejącego pomieszczenia do wymogów aranżacyjnych i technicznych projektu.

Niezależnie od tego, wyróżniamy kilka rodzajów aranżacji wnętrz, opartych na zastosowanym stylu. Poniżej krótka lista stylów aranżacyjnych, z jakimi najczęściej mamy do czynienia.

Styl nowoczesny

Jest to bardzo szeroki i zróżnicowany styl. Opiera się on na delikatnej kolorystyce, połączonej z nowoczesnymi i często zaskakującymi kształtami. Jednocześnie jest on niezwykle funkcjonalny, często nawet za cenę porzucenia dotychczasowych wzorców.

Styl klasyczny

Przez klasykę rozumiemy wszystko, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było standardem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Bogactwo zdobień, połączone z dość rozbudowaną warstwą kolorystyczną, to podstawowe cechy tej metody aranżacyjnej.

Styl kolonialny

W stylu kolonialnym mamy dużo odniesień do wiktoriańskiej wręcz fascynacji klasycyzmem a nawet aranżacją pałacową a także… do stylów aranżacyjnych opartych na lokalnych, często afrykańskich, azjatyckich lub dokładniej indyjskich motywach.

Styl morski

W tym stylu niepodzielnie rządzą dwie barwy – biel i błękit. Jest to jeden z najmniej wymagających sposobów na aranżację wnętrza, aczkolwiek wymaga on sporo dodatków, nawiązujących do morza i tradycji z nim związanych.

Styl skandynawski

Styl ten nawiązuje w dużej mierze do nowoczesności, aczkolwiek różni się od niej znacznie bardziej miękkimi i płynnymi elementami aranżacji. Zawarty w nim jest ogromny kontrast pomiędzy jasnymi powierzchniami ścian a bardzo często ciemnymi dodatkami. Jego znakiem rozpoznawczym są białe, miękkie dywany.

Powyższe style aranżacyjne są najczęściej wybierane przez Polaków. Oczywiście można je również modyfikować w dowolny sposób, zależnie od własnych oczekiwań i preferencji aranżacyjnych.